Kurumsal

HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Tarihi Hitit dönemine uzanan, yukarı fırat bölgesinin nadide şehri Malatya’nın kültürel ve ekonomik değerlerini kendi değerlerimizle harmanlayarak benimsemiş Besta İnşaat; günümüz Türkiye’sinin yükselen sektörü İnşaat alanında, uzun yıllara dayanan tecrübesini çeşitli öncü projeleriyle devam ettirmektedir. Bu bağlamda Besta İnşaatın kurumsal vizyonunu ‘İnşaat sektöründe ülke ekonomisinin gelişiminde önemi olan projeleriyle sunduğu hizmet anlayışını, her geçen gün artırarak müşterilerine beklentilerinin üzerinde hizmet vermek ve her yeni projesinde etkin, gerçekçi, uygulanabilir çözümlerin mimari izlerini insan odaklı sunmaktır. Türk mimarisine geleneksel, modern, akılcı ve kalıcı değerler katmaktır.

 

İnşaa etmeye başladığımız her proje kentin dokusuna yeni bir ilmek, insanlara kazandırdığımız her yaşam alanını mutluluk resminin bir parçası olarak görmekteyiz. Modern inşaat anlayışını geleneksel çizgilerle birleştirmeyi başarmış ’Besta İnşaat’ mimari detayların bütünü nasıl etkilediğini, teknolojinin etkin kullanımının sürdürülebilir yaşam alanları için vazgeçilmez bir unsur olduğunu, doğanın korunmasının önemini, uzun zamandır tüm projelerinde ön planda tutmaktadır.

 

Projelerinde şehre ait tüm kültürel, tarihi ve çevresel faktörlerin daha ön planda olduğu yapılar oluşturmaya çalışmaktadır. ‘Besta İnşaatın’ bu çabaları, onu bölgesindeki lider kuruluşlar arasına almayı başarmıştır. Yarattığı istihdam ve ekonomik ivme ile sektörel anlamda, Besta inşaatı bölgesindeki parlayan yıldız haline getirmiştir.

 

Besta İnşaat, artık sadece Malatya değil Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde de faaliyetler göstermeye başlamıştır. Böylece Türkiye’nin lokomotif sektörü olan İnşaat sektöründe hakkettiği yeri almak için çalışmalarına, gelişerek hız vermiştir. Bu bağlamda, Antalya’da henüz proje aşamasında olan Şehr-i Ala konutlarının yapımı ile ilgili çalışmalarına başlamıştır.

 

Yaşar Köksal kimdir?

Besta İnşaat kurucusu Yaşar KÖKSAL, bilgi birikimini ve tecrübesini faaliyet gösterilen her alanda hissettirmektedir. 1966’da Malatya’da doğan Köksal, eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme bölümlerini tamamlamıştır. Evli ve dört çocuk babası olan Köksal, bir çok mimari ve müteahhitlik çalışmalarına imza atmıştır. Mimar Yaşar Köksal; Malatya Belediye Başkan Yardımcılığı görevi sırasında, bugün halen Malatya’nın en gözde mekanları olarak değerlendirilen eserleri inşa etmiştir.

Bize Ulaşın

0 (422) 211 73 73

Turgut Özal 1. Cadde

Özalper Mahallesi Besta Konakları

MALATYA / TÜRKİYE

Copyright © 2015 Besta İnşaat Ltd.